Ugrás a fő tartalomra

Elmélkedés

Drágáim, lenne hozzátok egy költői kérdésem. (ha nagyon akartok azért válaszolhattok rá, nem haragszom meg érte).
Miért van az, hogy a töltelékposztjaimat (hírek, megjelenések) sokkal többen olvassátok, mint a könyvekről szóló posztokat?
Így lassan értelmét vesztik a könyves posztok... meg az egész blog is.


Megjegyzések

  1. Nem igazán tudok erre válaszolni, de én pl. nem is közlök a blogon híreket, legfeljebb, ha az egyik olyan könyvhöz kapcsolódik, amiről épp írok. :) Erre a célra van egy külön tumblr oldalam, amit tényleg többen olvasnak :D Volt már, hogy egy kiadó előtt közöltem a folyamatban lévő könyvükről valamit, ami mondjuk a külföldi megjelenést érintette, a kiadó megosztotta, és 1700-an olvasták el 2 óra alatt :D Ne ilyen a blogomon nemigen lesz :D Tarts ki! ;)
    Szerintem van értelme csinálni, amíg neked örömet okoz. :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Nekem sem sokszor van egy hónapban híres poszt, általában egyszer, maximum kétszer, de a nézettsége félelmetesen több a sima könyves bejezésekénél még így is, hogy havonta csak egyszer van.
      Én elvagyok vele, meg szeretem csinálni, ezzel nincs gond, csak kicsit érthetetlen ez a különbség :)
      De ez persze nem tántorít el az írástól. :)

      Törlés
  2. Pff, fogalmam sincs :( Én mindig (szinte) mindent elolvasok, legyen akár hír, akár hosszabb elemzés.
    Nyilván a hír könnyebben, gyorsabban fogyasztható és a megjelenésről is szó van benne, ami a legtöbb embert érdekelhet.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Kezd az az érzésem lenni, hogy erőteljesen időhiányos az emberek igen nagy százaléka, és lusták hosszabb lélegzetvételű bejegyzéseket olvasni.
      Lassan eljutunk odáig, hogy egy poszt annyiból fog állni, hogy : "Jó volt." :) Nyilván ez erős túlzás, és nem gondolom, hogy valójában így lesz, de érzékelteti a lényeget.

      Törlés
    2. Akkor nekem konkrétan végem lesz. :D

      Törlés
    3. Ha más nem marad, akkor olvassuk egymást :D

      Törlés
  3. Én nem szoktam megjelenésekről olvasni blogokban, mert azt úgyis megtudom máshonnan. Nálad leginkább a könyves posztokat olvasom, habár sokáig hanyagoltam ezt, mert nem tetszett a betűtípus, nehéz volt olvasnom (ez talán egy kicsit sznobnak hangzik, de tényleg nem tudtam kiolvasni a szavakat - de nekem eleve rossz a szemem). Így én erre nem igen tudok válaszolni, mert szeretem a könyves posztjaidat, főleg a külföldi könyvekről szólóakat.
    Egyébként, mint blogger én talán egyszer írtam megjelenésekről. Igazából nem nagyon látom értelmét, hogy ilyenekre szakítsak időt, mert nálam meg ezeket olvassák kevesebben. Érdekes.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Alapból lehet, hogy én sem írnék megjelenéses posztot, de nekem is jó az, ha látom tisztán mire számíthatok a hónapban, és így össze van gyűjtve egy helyen. Eddig azt gondoltam, hogy senki nem is olvassa ezeket rajtam kívül, de a statisztika rám cáfolt.

      Törlés
  4. szia :) én pl mindkettőt elolvasom, de szerintem azért van ez, mert a könyvelemzésekhez az emberek annyira nem tudnak hozzászólni, de a megjelenéssel felcsigázod őket, vagy emlékezteted egy adott vmire :D de ez csak tipp xd

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Nem is várom, hogy hozzászóljanak, és nem is ezzel van gond, bár a hozzászólások mennyiségével kapcsolatban is össze lehetne hozni egy hasonló bejegyzést.
      Én sem tudok és nem is akarok sok könyves poszthoz hozzászólni, de azért elolvasom őket.
      Úgy látszik ez is nagyban egyéni ízlés kérdése. :)

      Törlés

Megjegyzés küldése

Ki vele, mi nyomja a szívedet? ;)

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2023-as zárás

  Az idei év számokban:                                          Olvasott könyvek száma: 94 (ebből angolul: 69) Újraolvasások száma: 5 Be nem fejezett könyvek száma: 1 Legolvasottabb műfaj: romantikus (és egyéb alműfajai)

C.J.Daugherty: Legacy (Night School #2)

A tavalyi évben Allie túlélt három letartóztatást, két szakítást és egy családi összeomlást. Egyetlen fénysugár a Cimmeria Akadémián való új élete volt. Ez az egyetlen, ahol úgy érzi, hogy ide tartozik. És az sem fáj, hogy a sötét szemű Carter West is belépett az életébe. De a nyugalomtól még messze van, a Cimmeria magányos falai veszélyesebbek, mint amilyennek Allie képzelte őket. A diákok és  tantestület egyaránt veszélyben vannak, és Allie családja - titokzatos nagyanyjától kezdve egészen a szökött bátyjáig - a vihar közepébe kerültek. Allie - nek választania kell, hogy megvédi a családját vagy megbízik barátaiban. Azonban a titkok még a legerősebb kapcsolatokat is szétszakítják.  (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) Annak ellenére, hogy az első résznél fantasy helyett kaptam egy sima kis - a moly szerint - thrillert (bár nem tudom, hogy ez könyvekre, meg kimondottan erre a regényre mennyire helytálló, de tény, hogy jobb...

Rebecca Donovan: Out of Breath (Breathing #3)

Emma otthagyja Weslyn-t és vele együtt minden lakóját, hogy a Stanford Egyetemre járjon, ahogy mindig is tervezte. Már nem ugyanaz a lány, aki volt, csak árnyéka önmagának. Össze van törve, és az egyetlen lehetősége arra, hogy újra teljes életet élhessen, ha megbocsájt. Meg kell találnia a módját, hogy megbocsájtson önmagának, és rájöjjön mennyire értékes, mielőtt elfogadja a szerelmet, amit igazából megérdemel. (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) A második részt jóval megjelenése után olvastam, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy tudtam, nagyon szemét kis függővége lesz, és így kevesebbet kell várnom a befejező részre. És tényleg megúsztam viszonylag kevés várakozással,  mindössze talán két hét telt el, és már újra belemerülhettem Emma történetébe.