Ugrás a fő tartalomra

Múlt & Jövő - Összegzés (61)

A január megint csak adott egy hatalmas pofont, igaz, már várható volt egy ideje. Innentől viszont most már tényleg csak a pozitívumok befogadására vagyok berendezkedve, és reményeim szerint beáll egy kezelhető nyugalmi szintre az életem.
A könyvek megint csak tökéletes menekülőutat nyújtottak, és ezért nem tudok elég hálás lenni. Bizonyos helyzetekben egy fél órányi kikapcsolódás az életet, és a normalitást jelentik.

Az év első hónapját 4 könyv elolvasásával zártam, ami tökéletesen megfelel az év elején kitűzött célomnak, és még bele sem szakadtam. Igaz, az első két könyvvel nagyon lassan és nyögvenyelősen haladtam. 

C.L. Stone könyvét már nagyon vártam, azonban eléggé akadozva haladtam vele, pedig izgalmas volt, de egyszerűen nem tudtam koncentrálni, úgyhogy nagyon kis adagokban tudtam csak olvasni.

Sajnos így voltam A.L. Jackson regényével is, pedig nagyon jó megérzéseim voltak a könyvvel kapcsolatban. Amit annyira imádtam az írónő előző, általam olvasott könyveiben, itt pont az hátráltatott, ez pedig nem más volt, mint a stílus. Nagyon megakasztott a darabossága, nem is igazán tudtam beleélni magam a történetbe sem, pedig nem lett volna rossz. De lehet, hogy én rontottam el azzal, hogy olyan extázist vártam tőle, mint tavaly a Redmerski regénytől. Azok a fránya elvárások!

A Poles Apart viszont helyretette a lelkem, hosszú idő után végre kaptam egy olyan könyvet, amit felhőtlenül tudtam élvezni. Lehet, hogy nem volt hibátlan, de az érzés, amit az olvasása adott, az indokolja a maximális csillagot.

Januárban utolsóként egy másik karácsonyi ajándékot, Karácsony apó következő történetét vettem elő, amit megint csak imádtam, bár hiányzott belőle az a töménytelen humor, ami az első két részben volt. Ettől függetlenül cuki volt a történet, imádtam a Húsvéti Nyulat!

A hónap utolsó napján A kiválasztottat kezdtem el. Annak ellenére, hogy nem igazán kedvelem a Xcor & Layla párost, azon kaptam magam, hogy rögtön ledaráltam belőle 80 oldalt. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy szerencsére nem csak róluk van szó benne, így a nem róluk szóló részek maximálisan motiválnak.


Ward regényét szeretném befejezni elsőként, ami a sorozatos kihívásra is jó, és Abstract is kijelölte nekem olvasásra.


Közben megjelent C.M. Stunich Adamson All-Boys Academy sorozatának harmadik, egyben befejező része, úgyhogy azt mindenképpen szeretném elővenni.


Még decemberben volt akció az egyik nagy online könyvesboltban. Mivel eszméletlen árengedmények voltak, és úgy döntöttem, hogy idén úgyis tovább ismerkedem magyar szerzők regényeivel,  megrendeltem három Anne L. Green regényt, amit már szinte jelképes összegért dobáltak a vásárlók után. Nagyon jó véleményeket olvastam a könyveiről, remélem, nekem is tetszeni fognak.
Elsőként A sötétség fogságábant fogom olvasni tőle.

Aztán a várólista csökkentősök közül vár rám Amo Jonestól a The Silver Swan. Ha ezzel mind végeznék, akkor lehet, hogy újraolvasok vagy valami random regényt fogok előszedni, meglátjuk. De február amúgy is elég rövidke hónap.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2023-as zárás

  Az idei év számokban:                                          Olvasott könyvek száma: 94 (ebből angolul: 69) Újraolvasások száma: 5 Be nem fejezett könyvek száma: 1 Legolvasottabb műfaj: romantikus (és egyéb alműfajai)

C.J.Daugherty: Legacy (Night School #2)

A tavalyi évben Allie túlélt három letartóztatást, két szakítást és egy családi összeomlást. Egyetlen fénysugár a Cimmeria Akadémián való új élete volt. Ez az egyetlen, ahol úgy érzi, hogy ide tartozik. És az sem fáj, hogy a sötét szemű Carter West is belépett az életébe. De a nyugalomtól még messze van, a Cimmeria magányos falai veszélyesebbek, mint amilyennek Allie képzelte őket. A diákok és  tantestület egyaránt veszélyben vannak, és Allie családja - titokzatos nagyanyjától kezdve egészen a szökött bátyjáig - a vihar közepébe kerültek. Allie - nek választania kell, hogy megvédi a családját vagy megbízik barátaiban. Azonban a titkok még a legerősebb kapcsolatokat is szétszakítják.  (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) Annak ellenére, hogy az első résznél fantasy helyett kaptam egy sima kis - a moly szerint - thrillert (bár nem tudom, hogy ez könyvekre, meg kimondottan erre a regényre mennyire helytálló, de tény, hogy jobbat én sem találtam rá), nagyo

Rebecca Donovan: Out of Breath (Breathing #3)

Emma otthagyja Weslyn-t és vele együtt minden lakóját, hogy a Stanford Egyetemre járjon, ahogy mindig is tervezte. Már nem ugyanaz a lány, aki volt, csak árnyéka önmagának. Össze van törve, és az egyetlen lehetősége arra, hogy újra teljes életet élhessen, ha megbocsájt. Meg kell találnia a módját, hogy megbocsájtson önmagának, és rájöjjön mennyire értékes, mielőtt elfogadja a szerelmet, amit igazából megérdemel. (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) A második részt jóval megjelenése után olvastam, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy tudtam, nagyon szemét kis függővége lesz, és így kevesebbet kell várnom a befejező részre. És tényleg megúsztam viszonylag kevés várakozással,  mindössze talán két hét telt el, és már újra belemerülhettem Emma történetébe.