Ugrás a fő tartalomra

C.M Stunich: In the Arms of the Elite (Rich Boys of Burberry Prep #4)

Furcsa lesz írni a negyedik részről, úgy, hogy a második és a harmadik kötetről nem született bejegyzés, de vannak olyan könyvek, amelyek valamiért megérdemlik, hogy készüljön róluk egy összefoglaló, még, ha rövidke is. Tekintve, hogy ez a poszt a sorozatzáró kötettel foglalkozik, a bejegyzés ennek megfelelően spoileres.

Marnye és a fiúk elérkeztek az utolsó gimnáziumi évükhöz. Egyikük sem gondolta volna, hogy ez ilyen formában köszönt majd rájuk. De a megpróbáltatásoknak még koránt sincs végük, sőt, a játszma egyre durvul.

Amint fentebb is írtam, bizonyos könyvek megérdemlik, hogy írjak róluk, mert azt érzem, hogy közel állnak hozzám vagy csak azért, mert nagyon kötődöm valamelyik szereplőhöz, és emiatt befészkelik magukat a szívembe.

Kérdezhetnétek, hogy miért pont a negyedik résznél éreztem csak így. Egyszerűen azért, mert a főhősnő ebben a részben került egy olyan élethelyzetbe, amit a közelmúltban én is átéltem, így teljesen át tudtam érezni a helyzetének eme részét, és ezáltal kezdtem nagyon kapcsolódni a könyvhöz.

Marnye és a fiúk új felállásban átvették (vagy inkább visszavették) a hatalmat az iskola felett, amit a régi, kivált Idolok nem vettek túlzottan jó néven, és ezt igyekeztek is a tudtukra adni. Ha már itt tartunk, itt már nem volt annyira központi kérdés, és nem kapott akkora hangsúlyt a kegyetlenkedés. Illetve, ami volt is, az nem volt akkora horderejű, mint a korábbi részekben (kivéve a végét, de az már egy egészen más téma).
Egyébként szép és jó volt Marnye ama elképzelése, hogy nem akart iskolai bántalmazást, amíg ő a suli koronázatlan királynője, de ilyen ellenfelekkel szemben, mint Harper, nem lehet más eszközzel harcolni, így ez nem igazán működött.
Arról már nem is beszélve, hogy a végén az Infinity Club milyen módszerekhez folyamodott. Azok ellenében a szép szó nem igazán használt volna. 
Szép elképzelés a ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel, csak kissé túl idealista adott helyzetben. Jelen esetben a szemet szemért, fogat fogért jobban működött. De, mint már írtam, nem ezen volt a hangsúly, a végét kivéve, hanem Marnye családi életének, és ennek következtében a lány jövőjének alakulásán.

Elsőnek ott volt az apja helyzete, illetve anyja és fél (vagy mégsem fél) testvére, ami azért igencsak megnehezítette a főhős hölgyemény mindennapjait.. Persze a  legnagyobb kérdés a fiúk kérdése. Tekintve, hogy a sorozat reverse harem, nem nagy meglepetés az olvasó számára Marnye döntése, maximum a fiúknak volt az, igaz, a reakciójukból kiindulva valamelyest számítottak erre.

Ha már szóba kerültek a fiúk, muszáj vagyok róluk néhány szót ejteni. A kedvencem egyértelműen Windsor, a brit herceg. Kegyetlen tudott lenni, de mégis volt benne valami nagyon vonzó, és igyekezett mindig a lány mellett kiállni, tiszteletben tartotta a döntéseit, ami a többiekre nem mindig volt igaz. Zacken is éreztem a változást, ő volt az, akinél igazán szembetűnő volt, hogy megbánta minden korábbi tettét, legfőképpen azokat, amiket Marnye ellen elkövetett. Még esetleg Zaydnál bukkant fel néha a bűntudat szikrája, de nem olyan mértékben, mint Zack esetében.
Érdekes módon Creed és Tristan hidegen hagyott, túlságosan hanyagnak, nemtörődömnek tűntek, és nem voltak elég meggyőzőek, már ami a Marny iránti érzéseiket illeti.
Főleg Tristanra igaz ez, ő volt a sötét ló, nem csak a lány szemében, hanem nálam is. Mondjuk az is igaz, hogy ő volt az a karakter, aki majdnem teljesen ugyanolyan maradt a történet végéig. Az elején is ideg volt és távolságtartó, a közepén is, és nem volt ez másképpen a végén sem. Még a szerelmi vallomása alatt is hű volt önmagához, már, ha az nevezhető egyáltalán annak.
Egyetlen egy dolog hatott karakteridegennek, mégpedig az, amikor arra várt, hogy Marnye harcoljon érte. Ő pont nem az a típusú srác, aki egy csajra vár, hanem ha akar valamit, akkor megteszi a szükséges lépéseket.

A végéről annyit, hogy izgalmaska volt, bár a realitással köszönőviszonyban sem állt, ráadásul egy kicsit lezáratlannak is éreztem. Oké, hogy volt az az egy dolog, ami Marnye-t és a fiúkat védte, de kötve hiszem, hogy egy olyan társaság, esetében, akik a gyilkosságtól sem riadnak vissza, ez bármiféle visszatartó erőt képviselne. De hát a fogadás az fogadás, és az Infinity Club esetében ez lehet, hogy pontosan elég is.

Az írónő egyébként azt írta, hogy a rajongók annyira megszerették a karaktereket, és addig könyörögtek, míg úgy döntött, hogy egy új sorozat keretében megírja a kis társaság egyetemi kalandjait is. Kíváncsi leszek, hogy abban lesz - e szerepe az Infinity Clubnak vagy esetleg valami teljesen más lesz a fő konfliktus.

A sorozat egyébként közepeske, mert a második és harmadik rész elég vontatottra sikerült, de szórakoztató reverse harem.
Vannak jobbak, de egynek elment.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

C.J.Daugherty: Legacy (Night School #2)

A tavalyi évben Allie túlélt három letartóztatást, két szakítást és egy családi összeomlást. Egyetlen fénysugár a Cimmeria Akadémián való új élete volt. Ez az egyetlen, ahol úgy érzi, hogy ide tartozik. És az sem fáj, hogy a sötét szemű Carter West is belépett az életébe. De a nyugalomtól még messze van, a Cimmeria magányos falai veszélyesebbek, mint amilyennek Allie képzelte őket. A diákok és  tantestület egyaránt veszélyben vannak, és Allie családja - titokzatos nagyanyjától kezdve egészen a szökött bátyjáig - a vihar közepébe kerültek. Allie - nek választania kell, hogy megvédi a családját vagy megbízik barátaiban. Azonban a titkok még a legerősebb kapcsolatokat is szétszakítják.  (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) Annak ellenére, hogy az első résznél fantasy helyett kaptam egy sima kis - a moly szerint - thrillert (bár nem tudom, hogy ez könyvekre, meg kimondottan erre a regényre mennyire helytálló, de tény, hogy jobb...

Jamie McGuire: Walking Disaster (Veszedelmes sorscsapás) (Beautiful #2)

A Gyönyörű Sorscsapás Travis szemszögéből elmesélve. Mennyi az a túl sok szerelem? Travis két dolgot tanult meg az anyjától, mielőtt meghalt: Szeress keményen, küzdj még keményebben. A Walking Disasterben Travis élete tele van gyors kapcsolatokkal, titkos fogadásokkal és erőszakkal. Épp amikor úgy érzi, hogy legyőzhetetlen, Abby Abernahy térdre kényszeríti. Minden történetnek két oldala van. A Gyönyörű sorscsapásban meghallgathattuk Abby verzióját  Most viszont eljött az idő, hogy Travis szemén keresztül lássuk a történteket. (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) Aki olvasta a Beautiful Disasterről írt bejegyzésemet itt a blogon, az tudhatja, hogy a hibái ellenére szerettem a könyvet, így nem volt kérdés, hogy a második rész is kap egy esélyt, ami tulajdonképpen nem egy klasszikus értelemben vett folytatás.

Rebecca Donovan: Out of Breath (Breathing #3)

Emma otthagyja Weslyn-t és vele együtt minden lakóját, hogy a Stanford Egyetemre járjon, ahogy mindig is tervezte. Már nem ugyanaz a lány, aki volt, csak árnyéka önmagának. Össze van törve, és az egyetlen lehetősége arra, hogy újra teljes életet élhessen, ha megbocsájt. Meg kell találnia a módját, hogy megbocsájtson önmagának, és rájöjjön mennyire értékes, mielőtt elfogadja a szerelmet, amit igazából megérdemel. (A fülszöveg saját fordítás, nem a hivatalos verzió!) A második részt jóval megjelenése után olvastam, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy tudtam, nagyon szemét kis függővége lesz, és így kevesebbet kell várnom a befejező részre. És tényleg megúsztam viszonylag kevés várakozással,  mindössze talán két hét telt el, és már újra belemerülhettem Emma történetébe.